Historie

Září 2016

Novy kotel K14

Největší investice od 90. let dokončena: TAMEH Czech s.r.o. spustil v huti ArcelorMittal Ostrava a.s. nový kotel

Ostravská společnost TAMEH Czech s.r.o., která je součástí společného podniku skupiny ArcelorMittal a Tauron, uvedla do provozu nový model K14 za 1,8 mld. Kč, který nahradí čtyři staré uhelné kotle. Projekt kotle K14 je největší investice do modernizace za posledních dvacet let.
Kotel K14 s fluidním ložem, který byl uveden do provozu v srpnu 2016, je vysoký 54 metrů a je zavěšen na ocelovou konstrukci s hmotností přes 1200 tun. Kotel má vysokou garantovanou účinnost, která přesahuje 92 % při velmi nízké úrovni emisí: emise síry jsou sníženy o 1000 tun a emise dusíku o 700 tun za rok. Dokonalé čištění spalin je zajištěno moderním tkaninovým filtrem. Kotel vyrábí páru z černého uhlí, která se používá k výrobě elektřiny, tepla, technologické páry, stlačeného a dmýchaného vzduchu v ArcelorMittal Ostrava.
Hlavním dodavatelem kotle K14 byla finská společnost Valmet. Příslušenství kotlů dodávaly firmy Gascontrol, Ridera, KSB, RPS, SP Power, Siemens a další.

  • Zahájení výstavby v prosinci 2014, převzetí zakázky v srpnu 2016
  • Výška kotle 54 metrů
  • Nízké emise, vysoká účinnost
  • Tlakový celek kotle váží 1000 tun
  • Vyrábí páru s následujícími parametry: 248 MWth, 89 kg/s, 104 barů, 525 ° C.


Kotel K14 společnosti TAMEH Czech vyhrál cenu Ministerstva průmyslu a obchodu jako  Český energetický a ekologický projekt - ČEEP 2016 v kategorii energetika, průmysl, doprava.

Pliki Cookies

Serwis tameh.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez tameh.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu tameh.pl”

Akceptuję